Vstupní portál do moderního zdravotnického zařízení stále podpírá lešení. Mohlo by se zdát, že stavba budovy v areálu berounské nemocnice ještě není dokončená. Uvnitř však už naplno funguje jedno patro plné pacientů. „Dokončujeme to tu postupně. Prostory, kde už jsou pacienti, jsou ale zkolaudované,“ říká ředitel Centra duševní rehabilitace Martin Hollý.

Zařízení, jež má poskytovat moderní komplexní péči o zdraví, založil řecký podnikatel Sotirios Zavalianis, pod jehož holding Akeso spadá několik dalších českých zdravotnických institucí. Ve spletitých chodbách nové berounské budovy, na nichž místy ještě leží zakrývací plachty, se moc dobře vyzná. Chodil totiž od začátku dohlížet na stavbu. Věděl, co má kde být, protože s velkými psychiatrickými institucemi má letitou zkušenost. Berounská psychiatrie má ambici léčit v duchu 21. století – mimochodem, v jedné části neseženou pacienti z léčebných důvodů kávu, ale jen náhražku.

Jak dělat moderní psychiatrii?

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.