Od betonového sila, kde dřív byly ukryté protiletadlové rakety, se blíží nestvůra. Všichni vědí, že to je jenom hra, ale slabším povahám běhá z působivé masky mráz po zádech. Mohutná postava s monstrózně tvarovanou lebkou bez kůže a s implantáty v podobě mechanických pařátů místo rukou prochází skupinkou mužů v roztrhaném oblečení. Snímají z hlav zaprášené helmy, poklekají a pokorně sklánějí šíje, jakmile se k nim příšera přiblíží. 

Za dominantní kreaturou kráčejí dvě menší, rovněž maskovaná stvoření, patrně ženy. Bubny víří a zpovzdálí zní hlas: „Velký lovec s Velkou vůdkyní a Střední vůdkyní si vyberou oběť, kterou popraví v zájmu obecného dobra. Pro vybraného to bude velká čest.“ Muž, jenž mluví do mikrofonu z můstku nad scénou, má na hlavě cylindr, fialové dredy a vypadá jako zmutovaný vodník.

Ke skutečnému řezání hlav nedojde. Vše je jenom jako. Jde o hru zvanou larp, která se nehraje pro publikum. Účastníci se jí baví navzájem. Na přípravě rafinovaných kostýmů si ale dávají záležet možná víc než profesionálové v divadlech. Jsme v Bratronicích na Kladensku a v bývalé raketové základně právě probíhá festival Cybertown určený pro vyznavače postapokalyptické popkultury. Letos v druhé půlce července se konal jeho druhý ročník. Navazuje na předchozí Junktown, který skončil rok před covidovou pandemií.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se