V zeleném županu a s titanovými protézami na nohou prochází doktor Garin apokalyptickou krajinou kdesi daleko za Uralem. Co chvíli vypukne lokální válka mezi státy, které povstaly z popela Ruské federace, co chvíli někdo použije taktickou jadernou pumu… V tomto rámci se odehrává nejnovější román Vladimira Sorokina Doktor Garin. Román znepokojující, divoký a dost možná i prorocký.

Sorokin je jedním z ruských autorů, kteří nemusí po únorovém vpádu Putinovy armády na Ukrajinu dokazovat, že stojí proti politice Kremlu. Jeho sžíravě ironické knihy tepou do ruského imperiálního snění už dlouhá desetiletí. Není to jen proslavený Den opričníka, ale také další práce jako Manaraga či Vánice, které ukazují Sorokina jako zorientovaného a nebojácného autora. Tuhle pozici si ostatně dnes šestašedesátiletý Sorokin osvojil už v mládí, kdy nevstoupil do Komsomolu a posléze byl vyhozen ze zaměstnání. V Sovětském svazu jeho knihy nesměly vycházet. Na pultech ruských knihkupectví se mohou vlastně objevovat jen díky Putinově výběrové cenzuře, která se vší silou zaměřila proti médiím, divadlu či výstavám, ale literaturu nechávala – alespoň před válkou – dýchat, nebo alespoň živořit. Evidentně pod dojmem toho, že literatura není tak nebezpečná.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.