Dalo by se to nazvat paradoxem zoologických zahrad. Zooparky se na jedné straně snaží zachránit vymírající druhy, na straně druhé však zabíjejí zvířata, včetně těch velmi vzácných, která se ukážou coby „přebytečná“. Například v Safari Parku Dvůr Králové nad Labem se loni narodila tři zdravá koťata lva berberského. Zahrada však veřejně slavila jen příchod dvou mláďat. To třetí, jedno ze dvou mladých samců druhu, který v přírodě už vyhynul, zoo nechala později utratit.

„Chovat více samců pohromadě v rodinné skupině je komplikované a my musíme chov z tohoto důvodu regulovat,“ řekl pro Český rozhlas vedoucí zoolog zahrady Jaroslav Hyjánek. Podle něj by se ani v zajetí, ani v přírodě dva lví samci vedle sebe nesnesli.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.