Měla styl, který se neprojevoval jenom v jejím způsobu malování, ale ve všem, co dělala a do čeho se pustila. Mexická malířka Frida Kahlo byla sama uměleckým dílem, jež stvořila k obrazu svému: se srůstajícím obočím a s „knírkem“ pod nosem.

V Domě U Kamenného zvonu na Staroměstském náměstí v Praze je nyní vystaveno více než dvě stě fotografií z archivu této neobyčejné osobnosti umění první poloviny dvacátého století, které vybral z celkového množství šesti tisícovek kurátor Pablo Ortiz Monasterio. Jsou jako černobílý kaleidoskop, některé tak malé, že bychom potřebovali zvětšovací sklo, abychom je podrobně „přečetli“, ale paradoxně to diváka vede k větší pozornosti, než kdyby sledoval zvětšené kopie. Musíme zpomalit, sklonit hlavu. Přiblížit se.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.