Matthias Baltes se usmívá do slunce. „Dneska je to poprvé za celou dobu, co mám na sobě tuhle firemní košili a mikinu,“ říká šéf vinařského družstva Mayschoss‑Altenahr v údolí řeky Ahr. Kolem něj to vypadá jako po válce. Bagry kousek odsud nakládají zbytky jednoho domu na nákladní auta. Na silnici jsou vyježděné díry a okna domů v okolí jsou prázdná a špinavá. Elektřina jde jen z agregátů, mosty musel provizorně postavit bundeswehr a železnice na druhém břehu vypadá, jako by ji nějaký obr vzal do rukou a rozlámal na kousky.

Malebným údolím řeky Ahr, někdejším turistickým rájem s restauracemi, hotely a vinařstvími proslulými zdejším rulandským modrým, se v polovině července prohnala povodeň. Celou dobou myslí Baltes těch devět týdnů, kdy tu uklízeli a snažili se obnovit provoz. „Varovali nás, že řeka stoupne o čtyři metry. Stoupla o devět,“ podotýká čtyřicátník, který vede družstvo, jež je jedním ze tří největších výrobců vína v oblasti Ahru.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.