Holešovice jdou nahoru. Přestavují se někdejší průmyslové areály, vzniká nová zástavba. Panuje zde svobodný, optimistický duch, který pravděpodobně souvisí s přehlednou uliční sítí, spoustou kaváren, restaurací a obchodů, ale je tu i špičková galerie (Dox) nebo divadlo (La Fabrika).

Na křížení ulic Komunardů a Přístavní teď stojí nový, nepřehlédnutelný nárožní dům Komunardů XXXV od architekta Stanislava Fialy. Nahradil dvojici budov, jež na začátku století velká tisíciletá voda natolik poničila, že musely být strženy. Prázdnota působící roky velmi truchlivě, ba poklesle, protože na tak exkluzivním místě se z přívěsu prodávalo rychlé občerstvení, je minulostí. Náhodný chodec, který sem zavítá poprvé, si ani neuvědomí, že by to mohlo být jinak. Nový Fialův dům se okamžitě stal přirozenou dominantou celé lokality a jejím orientačním bodem.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.