Tento týden v pondělí přijel do redakce HN jako bronzový vítěz z tokijské olympiády ve fleretu. Vstával ve tři ráno, aby se dostal z Brna na první vysílání do rádia, odpoledne už měl za sebou několikátou schůzku a začal zhurta. „Dávám přípravě všechno a mám rád, když to dělají i ostatní. Ne, jako když se mě v televizi ptali, jestli jsem si vybral šerm, protože je v něm malá konkurence. Chápete to? Mně bylo osm let, když jsem začal, a fakt jsem takové věci neřešil,“ byl v ráži muž, který se prý sám sebe na videu z nástupu k vítěznému olympijskému zápasu s Japoncem Takahirem Šikinem zpětně lekl.

„Šel ze mě strach,“ říká Alexander Choupenitch, který působí hodně sebejistě, ale zároveň o sobě často pochybuje. A když je nejhůř, představuje si své okolí, jak sedí na záchodě. Poradil mu to kdysi otec, operní sólista původem z Běloruska, který svým přesídlením do Brna ovlivnil svět tehdy ještě nenarozeného českého olympijského vítěze.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.