Kultura se kvůli pandemii ocitla na rok a půl prakticky v kómatu. „Zavřená divadla a nemožnost trénovat na nás zanechaly následky,“ říká Lumír Olšovský, podle něhož je kultura vždy první na řadě, když se škrtá, a poslední, když se přidává. Dvanáctý březen loňského roku, kdy události kolem zmrazené kulturní scény začaly, si Olšovský přesně pamatuje. „Měli jsme mít velký koncert k sedmdesátému výročí muzikálu v Plzni, který jsme museli zrušit.“

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se