Když francouzská vláda v květnu oznámila, že se zákaz vycházení posunuje na devátou hodinu večerní, Paříž vydechla – a dala se do slavení. Lidé zaplnili ulice, zahrady i nábřeží Seiny, obsadili všechny kavárenské židličky, které restauratéři rozestavěli po chodnících, nárožích a náměstích. Po dlouhých koronavirových týdnech se zvedly také rolety obchodů, starožitnických obchůdků a galerií v Latinské čtvrti. Vernisáž střídala vernisáž, až se umělecká čtvrť proměnila poslední květnový víkend v jeden galerijní festival. Bylo to jako proplouvat řekou umění, od jedné epochy ke druhé, od umělce k umělci.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.





