Čtení pro zimní prázdniny
Foto: archiv vydavatelství
Ať už se vydáte s běžkami do Jizerek, anebo budete sjíždět alpské stráně, noci jsou stále dlouhé a času na čtení je tedy více než dost.

Jak porazit čas
Adolfo Bioy Casares: Morelův vynález, Dokořán

Román argentinského prozaika, který poprvé do češtiny přeložil František Vrhel v roce 1988 a jejž možná znáte z filmového zpracování Alaina Resnaise Loni v Marienbadu, je řazen po bok takové klasiky, jako je Utažení šroubu Henryho Jamese či Proces Franze Kafky. O Morelovu vynálezu napsal autor předmluvy Jorge Luis Borges, že jde přímo o dokonalé dílo!

Čtenář listuje deníkem muže, který prchl na pustý ostrov před justicí, o níž si myslí, že ho nespravedlivě pronásleduje. Vybral si místo, o kterém kolují zprávy, že se z něj nikdo živý nevrátí. S opuštěností ostrova je to však relativní, neboť se dostává do blízkosti tajemného objektu, v němž se opakovaně odehrávají podivuhodné výstupy jeho obyvatel. Jednou z protagonistek je i krásná žena, do níž se zapisovatel zamiluje. Jakýkoliv kontakt, o který se snaží, je však nemožný, neboť femme fatale jej neslyší, nereaguje na něj. Závislost na jednostranné lásce se stává s každým dnem intenzivnější, osudovější…

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.