Vstupní prostor dvoupodlažní kanceláře, osvětlený laminátový tunel vede k osvětlenému laminátovému pultu.
Foto: Filip Šlapal
Mladá, dynamická a sebevědomá společnost, která ví, co chce. Nebojí se zariskovat a vyzkoušet nestandardní postupy. Svou filozofii promítla do prostor, které tvoří její "domov".

Před dvěma lety bylo otevřeno Forum Karlín (investorem je majitel vydavatelství Economia). Prostor, jehož jádro tvoří multifunkční sál pro tři tisíce návštěvníků, ale také osmipodlažní kancelářská budova. Firma Socialbakers, zabývající se analýzou obsahu sociálních sítí a marketingem s tím spojeným, si zde pronajala dvě podlaží a oslovila architekty z ateliéru D3A na úpravu interiéru tak, aby vyhovoval jejím potřebám a zároveň o ní něco prozradil každému z návštěvníků.

Že se zde bude dít něco trochu nezvyklého, poznáte hned u vstupu. Procházíte nasvětleným laminátovým tunelem, který vás mimochodem vede rovně ke svítící laminátové recepci, již ozařuje neonový název firmy na černém pozadí. Důležitější ale je, že přitom klesáte dolů do hlavního prostoru po rampě. Architekti se totiž rozhodli nerealizovat dvojitou podlahu se skrytým technickým zázemím, ale zůstali u prostého zbroušeného betonového povrchu opatřeného stěrkou. Tímto rozhodnutím získal prostor vyšší světlou výšku, průmyslový výraz, ale rovněž nutnost rozvěsit všechny trubky a dráty ze stropu. Učinili tak rovněž bez pohledového zakrytí, a odhalili tak stropní konstrukci z panelů Spiroll.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 90 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.