Přiznám se  nemám rád déšť. Ale zároveň mě vždy fascinovala skotská krajina, a tak rozhodování, zda mám, či nemám jet na sedmidenní trek pod stan, bylo těžké. Touha zažít Skotsko v jeho syrové podobě byla ale silnější, proto nakonec nebylo moc co řešit. Snad kromě dostatečné impregnace všeho vybavení.

Hned první den po příletu do Edinburghu a vypůjčení automobilu jsme se s naší čtyřčlennou skupinkou pokusili zdolat horu Cobbler, nicméně počasí vůbec nebylo takové, jak se o Skotsku říká. Bylo ještě horší. Celý den pršelo a viditelnost byla kvůli mlze v řádu desítek, maximálně stovek metrů, takže jsme byli rádi, že se nám po dlouhém hledání podařilo ještě daleko pod vrcholem najít alespoň trochu rovné místo na dva stany a do rána jsme se neutopili v přívalech vody z hor nad námi.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se