Bohatí obyvatelé New Yorku mají další možnost, jak cestovat po městě a okolí. Start-up Blade Bounce jim umožňuje objednat si přes aplikaci ve svém chytrém telefonu helikoptéru. Za službou, která začala fungovat letos v létě, stojí lidé ze Sony a Microsoftu.

Helikoptéra v letních měsících přepravovala zákazníky z New Yorku především do populárního střediska Hamptons, které je autem vzdálené zhruba dvě hodiny cesty. Výjimkou nebyly ani vyhlídkové lety po New Yorku.

Nyní start-up funguje hlavně jako dopravní spojení s přilehlými letišti okolo New Yorku. Cena ze jeden let sice není lidová, jako například u Uberu, cesta se ale zkrátí na zhruba pět minut. Za jeden let v šestimístné helikoptéře americká smetánka zaplatí v přepočtu 22 800 korun, uvedl server Businessinsider.

"Není lepší cesta jak začít své prázdniny, než přeletět ucpanou městskou dopravu, dostat se na cílové místo během čtyř až šesti minut, u toho si vychutnávat víno a kochat se nejlepším výhledem na světě," komentoval službu spoluzakladatel Rob Wiesenthal.

Blade Bounce se stal vedoucí mobilní aplikací pro leteckou dopravu mezi New Yorkem a oblíbenými přilehlými destinacemi. 

Za nápadem stojí bývalý viceprezident společnosti Sony Rob Wiesenthal a Steve Martocci z Microsoftu. Aplikace vznikla v roce 2014 a původně nabízela lety pouze helikoptérou nebo hydroplány. Službu zatím využilo zhruba 50 tisíc lidí. Aplikace nabízí i charterové lety, kde zákazníci mohou využit zprostředkované letouny.