Speciální a komfortně vybavený terminál pro zvířecí pasažéry vybuduje newyorské Kennedyho letiště, jeden z největších dopravních uzlů v USA.

Podle zprávy listu The New York Daily News si odbavovací hala pro krávy, koně nebo psy v ničem nezadá s obdobným zařízením pro lidi. Ročně je podle statistik na Kennedyho letišti odbaveno 70 000 kusů zvěře.

Dobytek si například čekání na letištní spoj může zkrátit pobytem v klimatizovaných stájích se sprchami, psům budou vyhrazeny luxusní kotce hotelového typu s velkoplošnou televizí nebo bazén ve tvaru ohlodané kosti. Projektanti nezapomněli ani na tučňáky, kteří prý mají vyšší nároky na soukromí.

Do vůbec prvního zvířecího letištního terminálu na světě bude zřejmě svá zvířata odkládat jen velmi bohatá klientela, která bude chtít pro svůj zvířecí doprovod jen to nejlepší, vysvětlil The New York Daily News vysokou kvalitu nabízených služeb. Letecká přeprava zvířat není nejlevnější - pohodlná cesta psa z New Yorku do Londýna může stát se všemi poplatky v přepočtu až 25 000 korun, letenka pro koně může přijít na desetinásobek.

Odbavovací hala má být vybudována nákladem 48 milionů dolarů (1,2 miliardy korun) a hotova má být napřesrok. Čtyřiadvacetihodinová veterinární pohotovost a karanténní služba budou samozřejmostí, stejně jako nepřetržitý dohled speciálním kamerovým systémem. K dispozici budou masážní služby, pedikúra a toalety uzpůsobené intimním potřebám jednotlivých druhů zvěře.

Personál terminálu je připraven přijmout i méně běžné exempláře včetně lenochodů, afrických hyen nebo exotického ptactva, jejichž majitelé z newyorského letiště často míří na výstavy v USA či jinde ve světě.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist