Dvě desítky nejlepších českých kuchařů představí své umění od 7. do 28. ledna na festivalu Zimní Chef Time Fest 2016. V restauraci AvantGarde v Praze 6 nabídne svým hostům pozoruhodný koncept špičkových degustací. Mezi mistry tohoto oboru budou například Jan Punčochář, Miroslav Kalina, Marek Raditsch, Jaroslav Žídek šéf kuchyně pořádající restaurace Jan Kvasnička.

"Festival, který se koná potřetí, přiblíží přední českou gastronomii nejen skrze jedinečná menu, ale také prostřednictvím oblíbených škol vaření a dalších tematických akcí. Účastníci osobně poznají nejlepší pražské kuchaře, budou je sledovat při práci, sdílet s nimi své kulinářské dojmy a především ochutnávat jejich speciality," uvedl manažer pořádající restaurace Karel Šimůnek.

Zimní gastronomická přehlídka nabídne osm druhů akcí, které se odehrají zejména v pořádající restauraci. Workshopy Michelin Star Menu nebo Master Chef Menu se uskuteční pod vedením porotců stejnojmenné soutěže Marka Fichtnera, Miroslava Kaliny a Marka Raditsche.

"Zahraničním hostem bude držitel dvou michelinských hvězd, belgický šéfkuchař Filip Claeys, který se zaměří na propagaci méně oblíbených ryb ze severních moří," dodal Šimůnek. Osobně se těší na čtvrteční večeře Chef´s Table, které považuje za vyvrcholení každého týdne festivalu. Podle něj se nestane často, aby si mohli hosté u společné večeře popovídat s kuchařem, který připravoval menu.

Zimní festival Chef Time Fest startuje 7. ledna právě takovou akcí, vstupenky jsou už k dispozici na webových stránkách. Podle organizátorů zájem rok od roku stoupá, loni se ho během tří týdnů zúčastnilo na dvanáct set lidí. Mnozí z nich, zajímající se o profesionální přípravu originálních pokrmů, vylepšili své kuchařské umění. Na tematické workshopy navážou oblíbené kuchařské duely. V nich své umění předvede například jeden z nejpopulárnějších šéfkuchařů na Slovensku, kterým je Čech Jaroslav Žídek. Školy vaření se mimo jiné zaměří na mušle všeho druhu, tedy od slávek k ústřicím.