Jistí novomanželé z turecké provincie Kilis si nemohou stěžovat na to, že svatbu s nimi oslavilo málo lidí. Na hostinu pozvali 4000 Syřanů, které z jejich země vyhnala občanská válka. Na svých internetových stránkách o tom informuje britský list The Daily Telegraph.

S nápadem, aby se mladí ve svůj velký den podělili se syrskými uprchlíky, přišel ženichův otec Ali Üzümcüoglu. Místním médiím řekl, že doufá, že příklad jeho rodiny inspiruje ostatní nastávající novomanžele a že i oni pozvou na svatební hostiny běžence z nedaleké Sýrie. Je také rád, že jeho syn Fetullah se svou manželkou Esrou zahájili společnou životní cestu "takovým obětavým krokem".

"Když mi Fetullah poprvé o tomto nápadu řekl, byla jsem v šoku," přiznává novopečená paní Üzümcüogluová. Při hostině sama syrským uprchlíkům rozdávala jídlo a celou oslavu si pochvaluje. "Jsem moc ráda, že jsme se o jídlo na naší svatbě mohli podělit s těmi, kdo jsou opravdu v nouzi," říká mladá žena.

Ze Sýrie během déle než čtyři roky trvající občanské války utekly čtyři miliony lidí. OSN nedávno uvedla, že jde o největší skupinu uprchlíků z jediného konfliktu za jednu generaci.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist