Vyškrábat se na japonskou horu Fudži, z radosti si vyfotit selfie a okamžitě ho zveřejnit na sociální síti je od pátku o něco jednodušší. Horu totiž nově pokrývá vysokorychlostní síť wi-fi.

Osm hotspotů mohou výletníci použít nejen pro sdílení snímků. Úřady doufají, že se připojení turisté také snadněji dostanou k informacím o bezpečnostních podmínkách a počasí v okolí hory.

Poskytovatelem sítě je firma NTT Docomo, která hodlá vytisknout na 70 tisíc informačních letáků s přihlašovacími údaji, které budou po přihlášení platné přesně 72 hodin. Síť bude v provozu až do poloviny září, upozornil server The Asahi Shimbun

Japonsko čeká, že selfie a pozdravy posílané z Fudži přilákají další zahraniční turisty. V minulém roce jich na horu podle odhadů vystoupalo až 50 tisíc.

Země bude za pět let pořádat olympijské hry a už teď se rozhodla, že zlepší svůj obrázek v zahraničí. Kromě zavádění wi-fi sítě na veřejných místech například tlačí na banky, aby vyšly turistům vstříc a zjednodušily jim práci s bankomaty.

Podle květnové bilance se loni do Japonska poprvé vypravilo více lidí, než kolik jich vyjelo do zahraničí. Pětapadesát let předtím to bylo naopak a Japonsko se teď snaží pozitivní bilanci udržet.

Japonskou horu vysokou 3776 metrů ročně zdolá na dvě stě tisíc výletníků. Fudži patří mezi sopky, naposledy ale vybuchla začátkem 18. století.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist