Velká většina hradů a zámků se o víkendu otevře, jejich správce od zahájení sezony špatné počasí posledních dnů neodradilo. Ani o Velikonocích nemá být teplo, takže lidé mohou vybírat mezi tím, zda ve svém volnu navštíví čerstvě zpřístupněné památky, nebo si pojedou zalyžovat na hory, kde napadl nový sníh. Některé zámky a hrady zůstanou otevřené i na Velikonoční pondělí a výjimečně se uzavřou v úterý.

"Uvidíme, co to udělá o víkendu. Možná naopak počasí vyžene návštěvníky do vytápěných prostor, kde chystáme velikonoční jarmark," řekla kastelánka hradu Šternberk Helena Gottwaldová. Velikonoce jsou podle ní pro správce památek v Olomouckém kraji jedním z vrcholů sezony.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se