Příběh, který se odehrál jedné mrazivé zimní noci roku 1947, převyprávěl ve své knize Příběhy mužů a hor spisovatel Čestmír Kubík. Začíná ve chvíli, kdy na stanici horské služby v Peci pod Sněžkou zvoní telefon. Volají z Luční boudy, že postrádají dívku a dva muže, kteří se ztratili cestou ze Studniční hory.

Celý den tam účastníci jakéhosi kurzu cvičili a při návratu v husté mlze se trochu zdrželi. Na Luční nedorazili a předpokládá se, že přejeli odbočku k boudě a sjeli někam k Obřímu dolu.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se