Rodinnou firmu, která téměř čtvrt století šije košile, nepoložil nájezd čínských výrobců levného oblečení ani krach partnerů, kteří jí dodávali látky. Brzy ale bude čekat její zakladatele, bývalou šéfku oděvního závodu Šumavan Věru Vávrovou a jejího muže Jiřího, ještě náročnější úkol – předat firmu dětem, aniž by ohrozili její existenci.

Pánské i dámské košile značky Vavi se šijí v malé rodinné firmě v jihočeském Vimperku od roku 1990. Nyní Vavi postupně přechází pod vedení syna Jiřího. Věra Vávrová ale zvolila netradiční předávací strategii. „Firmu jsme rozdělili na výrobu a obchod. Já mu výrobky vlastně prodávám a sleduji, jak si stojí finančně a jakou má platební morálku. Jednou jsem ho dokonce mohla poslat do konkurzu,“ říká s nadsázkou podnikatelka, jejíž firma ušije ročně kolem 43 tisíc košil. Oděvní podnik Vavi má nyní 35 zaměstnanců včetně čtyř členů rodiny Vávrových, loni utržila 26 milionů korun.

„Pokud se ve Vimperku výroba nestíhá, šijí se košile pro firemní klientelu i v zahraničí, kde si výrobu osobně kontroluji,“ říká Vávrová. Na rozhovor přišla společně se synem Jiřím.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se