Většina šachových figur, kterými se hraje po světě, jsou varianty klasického tvaru stauntonek. V polovině 19. století je navrhl Nathaniel Cook a pojmenoval po Howardu Stauntonovi, nejsilnějším šachistovi světa těch let.

Prvních pět set sad slavný anglický šachista dokonce vlastnoručně podepsal a tyto jsou dnes extrémně drahým sběratelským skvostem, počítejte s cenou přes čtvrt milionu korun, a jen výjimečně je můžete na nějaké aukci získat.

Dokonalost šachové hry svádí k touze navrhnout a vyrobit dokonalé šachové figurky, které by byly nejen krásné na pohled, ale též příjemné na dotek, jednoznačně odlišitelné i navazující na tradiční tvary. Za etalon kvality jsou přitom i po více než sto padesáti letech brány právě ty stauntonky, které v roce 1849 vyrobila firma Jacques of London.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.