Jsou česká piva plná jedů? Debatu na toto téma včera odstartoval časopis dTest zveřejněním výsledků testů 50 piv od různých pivovarů.

„Časopis dTest prověřoval přítomnost celkem čtyřiceti různých mykotoxinů. Naprostá většina z nich se v pivu nevyskytovala vůbec, nebo byla přítomna jen v nepatrné koncentraci,“ říká Nikola Švábová z tohoto média. „U dvou mykotoxinů, jejichž obsah v pivu byl řádově vyšší, jsme zveřejnili výsledky.“

Možné důsledky? V praxi kopírují do značné míry stav spojený s nemírným požitím alkoholu. „Není smrtící, ale jeho projevy mohou znepříjemnit život. Je to bolení hlavy, nevolnost a střevní potíže. Dlouhodobým působením této látky dochází k oslabení imunity,“ píše dTest.

U mírného pijáka piva je tolerovatelné množství deoxynivalenolu v pivu 10 mikrogramů na litr. dTestem nejhůře hodnocené pivo, Svijanská kněžna, ale podle jejich zjištění obsahuje 85 mikrogramů deoxynivalenolu na litr.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.