Kromě turka má Česko ještě jednu kávovou specialitu, která je zbytku světa cizí, totiž piccolo. Nápoj, který vcelku běžně nabízejí čeští baristi jako variantu espressa jinde v této podobě neznají. "Piccolo říkají jedné variantě kávového nápoje v Londýně, tímto slovem ale pojmenovávají svébytný nápoj s mlékem, něco jako španělské cortado nebo italské macchiato. Nemá to ale nic společného s piccolem ve smyslu espressa," říká Adam Dvořák z Kávového klubu.

To ale samozřejmě neznamená, že by tu nebyla možnost objednat si dokonce několik variant na espresso, ať už v menším, nebo naopak větším balení. Ani jedna z nich se ale piccolo nejmenuje.

Tou první je ristretto, aneb – samozřejmě velmi laicky řečeno – koncentrovanější a také o něco méně objemné espresso. Je typické pro jižní oblasti Itálie a pro Sicílii a jak předpokládá barista Zdeněk Smrčka, spoluautor projektu Piccolo neexistuje!, možná se tu začalo dělat tak trochu z nutnosti: „Když si v místním klimatu chcete dát víc káv najednou, menší objem horké tekutiny oceníte.“

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.