Česká pobočka řetězce Tesco uvedla, že přestože podle odborníků nepředstavují tyto výrobky žádné zdravotní riziko, ukončí jejich prodej. "Rozhodli jsme se je preventivně stáhnout z prodeje a nabídnout zákazníkům možnost vrácení peněz. Pokud mají doma tento výrobek a nemají k němu důvěru, stačí kontaktovat pult služeb zákazníkům v jakémkoliv našem obchodě," řekl mluvčí obchodů Tesco Jan W. Dvořák.

Hovězí hamburgery v irském a britském Tesku obsahovaly až 29 procent koňského masa. Konina byla odhalena také v hamburgerech diskontních řetězců Aldi a Lidl a v supermarketech Iceland a Dunnes Stores, uvedla irská potravinářská inspekce (FSAI). Podle ní jsou hamburgery zdravotně nezávadné. Supermarkety na Britských ostrovech oznámily, že výrobky stáhnou z prodeje.

Vzorky byly na Britských ostrovech odebrány zhruba před dvěma měsíci. Z celkových 27 zkoumaných hamburgerů jich deset obsahovalo koňské maso a 23 vepřové. FSAI tvrdí, že maso pocházelo ze dvou irských zdrojů a z jednoho britského v anglickém hrabství Yorkshire.