Otázka, kterou dostávám v poslední době stále častěji, zní: „Jaké české jídlo by mohlo obstát ve světové konkurenci?“ Pokládají mi ji známí, neznámí, kolegové i sousedi a ptají se, jestli by to nezvládla svíčková. Já ale vím, co chtějí ve skutečnosti vědět. Nemáme náhodou jídlo, na které bychom mohli být HRDÍ?

Fakt hrdí – jako když jsou hoši zlatí nebo tak… Není podstatné, co odpovídám. Jedno české jídlo si totiž cestu do světa dávno našlo, prosadilo se v něm, a to bez ohledu na to, co si o tom myslím já nebo vy. Vydělává spoustu peněz. A svíčková to není.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se