Otázka, kterou dostávám v poslední době stále častěji, zní: „Jaké české jídlo by mohlo obstát ve světové konkurenci?“ Pokládají mi ji známí, neznámí, kolegové i sousedi a ptají se, jestli by to nezvládla svíčková. Já ale vím, co chtějí ve skutečnosti vědět. Nemáme náhodou jídlo, na které bychom mohli být HRDÍ?
Fakt hrdí – jako když jsou hoši zlatí nebo tak… Není podstatné, co odpovídám. Jedno české jídlo si totiž cestu do světa dávno našlo, prosadilo se v něm, a to bez ohledu na to, co si o tom myslím já nebo vy. Vydělává spoustu peněz. A svíčková to není.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.













