Tohle je zeměšlapům těžké vykládat, směje se kapitán Karel Smažil otázce, jak snadno se loď Horácko řídí. Narodil se do "mokré" rodiny, v Děčíně se vyučil lodníkem, ve světě se stal kapitánem 1. třídy a teď už druhým rokem, v létě v zimě, pluje po Dalešické přehradě.

"Trochu problém je jenom, když se má přistát ve špatném počasí," nakonec přece jenom odpoví.
"Kapitán musí být sladěn s lodí," upřesňuje majitel Horácka Milan Jahoda. "A se mnou taky," dodává po sotva postřehnutelné pauze.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se