Ještě před pár lety tvrdil, že si nedovede představit, jak by při své novinářské práci mohl založit novou rodinu. Dnes má tříměsíčního syna a tříletou dceru, profesi nezměnil. Zatím. Tomáš Etzler, zpravodaj České televize v Číně.

HN: Poslední sjezd Komunistické strany Číny by měl přinést do tamní politiky řadu změn. Dají se tedy čekat zásadní reformy v celé společnosti, třeba omezení cenzury?

Odpověď je jasná – ne. Je otázka, jestli Si Ťin-pching, který se má stát prezidentem, zahájí alespoň částečné změny. Všichni ale tvrdí, že bez zásadních reforem politických, ekonomických a sociálních se Čína řítí do záhuby. V posledních třiceti letech zažila obdivuhodný hospodářský vzestup, stala se druhou nejsilnější ekonomikou světa. Ale panuje tam ohromné napětí, protože politicky a sociálně zůstala v 70. letech minulého století.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.