V rychlém sledu a v podstatě náhodou jsem se dostala do několika krásných vinařských oblastí. Bordeaux, Rioja, Mosela, Rhona, Wachau... a tam jsem zjistila, že víno se dá nejen pít, ale že se o něm dá i krásně mluvit, přemýšlet nebo básnit. Že se vína zkrátka dají prožívat.

A tak jsem se o víno začala zajímat, bavila se o něm s vinaři, kupovala knížky, ochutnávala v restauracích. V zásadě náhodou - od přátel u večeře - jsem se dozvěděla, že existují someliérské kurzy.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se