Čtyřiatřicetiletý vysokoškolský učitel a cestovatel Miroslav Černý věnoval dva roky svého času lidem, kteří nám těžko mohou být vzdálenější. Nejen proto, že žijí na páté rovnoběžce severní šířky. A napsal o nich knihu.
HN: Proč právě pátá rovnoběžka?
Chtěl jsem navštívit tři různá etnika na třech kontinentech, chtěl jsem navíc, aby každé žilo jiným způsobem života. A do třetice, chtěl jsem, aby ti lidé žili v přibližně stejném podnebném pásu. Vyšla mi z toho ta pátá rovnoběžka.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









