Čtyřiatřicetiletý vysokoškolský učitel a cestovatel Miroslav Černý věnoval dva roky svého času lidem, kteří nám těžko mohou být vzdálenější. Nejen proto, že žijí na páté rovnoběžce severní šířky. A napsal o nich knihu.

HN: Proč právě pátá rovnoběžka?

Chtěl jsem navštívit tři různá etnika na třech kontinentech, chtěl jsem navíc, aby každé žilo jiným způsobem života. A do třetice, chtěl jsem, aby ti lidé žili v přibližně stejném podnebném pásu. Vyšla mi z toho ta pátá rovnoběžka.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se