Prima využila oslabení Novy a rozhodla se uspíšit plánované rozšíření své "televizní" flotily. Tentokrát se zaměří na ženské publikum. Osmého března odstartuje třetí plnohodnotný program Televize Prima, ženský kanál Prima love.

O digitálu se teprve vyjednává

"Půjde o plnohodnotnou televizi, tím opravujeme informace, které se objevily včera," prohlásil na dnešní tiskové konferenci v Praze generální ředitel Primy Marek Singer a vyvrátil tak spekulace, že nový kanál bude pouze pásmem ženských programů vysílaných v rámci stanice Prima Cool.

"Nezastírám, že jsme využili možnosti zaútočit na atraktivní cílovou skupinu mladých žen. Předesílám ale, že největší poptávka byla ze strany inzerentů a mediálních agentur, takováto televize z komerčního hlediska výtečně doplňuje naše dosavadní portfolio," komentoval pro HN rozhodnutí uspíšit start nového kanálu Marek Singer.

Pravdou nicméně je, že Prima love zatím nebude mít celostátní terestrické pokrytí. Prima love totiž využije licenci regionální televize R1, které Rada pro rozhlasové a televizní vysílání umožnila změnit název a licenční podmínky a bude vysílat v multiplexu 3 a na satelitu.

Například v pražském digitálním multiplexu tak zatím Prima Love chybí. "Vyjednáváme s poskytovateli i operátory, doufáme, že se v Praze Prima Love objeví v digitální nabídce v průběhu druhého čtvrtletí letošního roku. R1 nyní vysílá jako dopolední blok na programu Prima Cool.

Zoufalky, Superdrbna, i Ally McBealová

Prima love bude především cílit na "moderní dívky a ženy" ve věku od 15 do 44 let a přestěhují se na něj některé seriály z hlavního programu Primy, kde jarnímu schématu vévodí hlavně původní zábavné show jako Šéfka nebo Farmář hledá ženu.

Chybět na Primě Love nebudou například nové díly Zoufalých manželek, Chirurgové, Džungle rtěnek, z kanálu Prima Cool sem přejdou teenagerské seriály Gossip Girl a Glee. Prima Love zreprízuje i všechny série populárního právnického seriálu Ally McBealová z konce devadesátých let.

Spekulace, zda Prima odkoupila od České televize i slavnou sérii Sex ve městě z produkce HBO, zatím televize nepotvrdila. "Zatím no comment, ale svou logiku by to samozřejmě mělo. Uvidíme," nechtěla být konkrétní marketingová ředitelka TV Prima Denisa Schultzová.
Televize ale počítá i s reprízováním vlastních seriálů Rodinná pouta a Letiště. "Naše divačky si to vysloveně vyžádaly," vysvětlil Singer s tím, že další programovou nabídku bude televize odhalovat postupně.

Od šesti do osmi v regionech

"Televize R1 se zkrátka mění na Prima love, Prima Cool rozšiřuje vysílání na celý den. Na Primě love budou od 6:00 do 8:00 ráno vysílat regiony podle licence R1," přiblížil Singer změny v licenčních podmínkách druhého a třetího programu Primy.

Ředitel Primy nechtěl komentovat obchodní podmínky pro vysílání Primy love v multiplexu 3 ani to, zda se tento program v budoucnu objeví třeba na volné pozici po zpravodajské televize Z1. Ještě v prvním čtvrtletí by se Prima love měla objevit také v nabídkách kabelových a IPTV operátorů.

Symbolem nového kanálu má být sladká růžová barva, ale také název "love", který prý odráží pojmy jako láska, osud, vztahy a emoce.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist