Výrazně nižší podíl ovoce v džemech, než kolik uvádí výrobce na obalu, neodpovídající hmotnost masných výrobků nebo ryb, falšovaný med nebo víno křetěné vodou ne trochu, ale tak, že místo něj kupujete vlastně vinnou šťávu.

To je bohužel denní chléb kontrol Státní zemědělské a potravinářské inspekce, které se zaměřují na kvalitu potravin v českých obchodech.

České potraviny jsou sice zdravotně nezávadné, jejich jakost ale pokulhává. A to nejen v tom, že nejlevnější potraviny z nabídky českých obchodů se jakostí už podle etikety (nikoli ceny) nevyrovnají zboží z německých nebo rakouských obchodů.

Navíc podle zkušeností z 15 procent kontrol SZPI údaje neodpovídají realitě. Často se jedná o potraviny pocházející ze zahraničí, například z Polska a Maďarska.

Nejčastější hříšníci? Masné výrobky, med nebo džemy. Podívejte se na výběr toho "nejlepšího". Celý seznam je k dispozici na www.szpi.cz.

 

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.