Příští týden uplyne 100 dní, kdy je u moci vláda Andreje Babiše. A protože věru nezahálí, máme dost materiálu, abychom ji už nyní mohli zhodnotit. Jaká tedy je? Bude to sice znít krutě, ale nedá se nic dělat: Z toho, co zatím předvádí, plyne, že je to vláda populismu v té nejhorší formě. Navíc říznutá dávkou toho, co se ještě nedávno nazývalo extremismem. Současně je to vláda důsledné ignorace bezpečnostních rizik. V souhrnu pak vláda, která představuje zatím vůbec největší hrozbu pro zachování společenského uspořádání, které vzniklo po roce 1989.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Jaké jsou základní rysy fungování vlády ANO, SPD a Motoristů.
  • Jak se v její praxi projevuje snaha po ovládnutí státního aparátu, klientelismus a potlačování občanské společnosti.
  • Proč hrozí pod druhou Babišovou vládou obrat trajektorie, kterou Česko nastoupilo po roce 1989.
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravuje ho pro vás každý týden Ondřej Houska.