Snad ani výpadek teplé vody nezpůsobí v domácnosti takové neštěstí jako nefunkční wi-fi. A problémy s bezdrátovým internetem jsou mnohem častější než závady bojleru nebo odstávky tepláren.

Není to problém jen pro domácnosti, ve firmách jsou dopady ještě horší kvůli zhoršené efektivitě a nespokojenosti. Své o tom ví třeba Google. Jeho nová budova v Mountain View je ekologická, plná světla, ale kvůli wi-fi musí zaměstnanci chodit do kavárny nebo sedět na lavičkách před budovou.

Vyřešit problémy s pokrytím wi-fi v obří budově je práce pro štáb inženýrů. V bytě či rodinném domě to tak složité být nemusí, stačí zvládnout základy a hlavně se zbavit deset i více let starého routeru, který má spousta domácností od první chvíle, kdy se připojily k internetu. Bez kvalitního hardwaru to nejde. Dobrou zprávou ale je, že kvalitní nemusí znamenat drahý.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Baví vás moderní technologie? To byste si neměli nechat ujít newsletter Týden s technologiemi, díky kterému dostanete do téměř pravidelného pátečního e-mailu to nejzajímavější dění a produktové novinky za celý týden.