Pro většinu lidí je běh spojený s létem – ona a dalších 10 tisíc lidí ale nazouvají tenisky a funkční oblečení se začátkem prosince. Adventní běhání je charitativní projekt, v němž jednotlivci a firmy mění naběhané kilometry dobrovolníků na peníze. Běhají v 18 městech v Česku minimálně 30 minut denně. Společně pak vybírají, komu pomoci. Letos to budou hlavně děti, které kvůli pohybovému postižení potřebují k lepšímu životu rehabilitace, na něž nepřispívá pojišťovna. Jak se v zimě donutit jít běhat? Kromě lepší kondice před Vánoci funguje dobře právě pocit, že někomu pomáháte, tvrdí Babeta Schneiderová. 

Kdy jste začala běhat vy?

Žila jsem dlouho v Anglii, tam to bylo populární mnohem dříve než v Česku. Hodně jsem začala běhat, když se se mnou před 12 lety rozešel přítel. Tehdy jsem pracovala v Česku, ale pořád pro anglickou firmu. Chtěli po mně, abych se vrátila zpátky do Anglie, ale já byla zamilovaná a chtěla zůstat tady. Tak jsem vrátila služební byt, auto a podepsala výpověď – a on se se mnou pak rozešel. Rozpadl se mi svět. Buď jsem se mohla uchlastat, nebo začít běhat. Tak jsem začala běhat. Pak jsem se odstěhovala do Německa a na prvním rande jsem nějakému klukovi slíbila, že s ním poběžím půlmaraton. Jenže pak jsem si vygooglovala, že je to 21 kilometrů, tak jsem začala běhat pravidelně.

Zbývá vám ještě 90 % článku

Co se dočtete dál

  • Proč začala Babeta Schneiderová před 16 lety běhat?
  • Jak se dostala do rodiny hráče NBA a Miss Kalifornie?
  • Jakou zkušenost měla s bezdomovci, které ubytovávala v hotelech?
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Chcete vědět, co se děje v české a světové ekonomice? Co si o aktuálních trendech myslí lidé z byznysu, majitelé firem a jejich šéfové? Každý týden v pátek vám naši top autoři přinášejí výběr toho nejlepšího a pohled z byznysové strany. Odebírejte Byznys newsletter.