Upíři, víly, krev, vyhřezlá střeva a mimozemský sex, to je svět, ve kterém se Kristýna Sněgoňová se vší bravurou a humorem literárně pohybuje. Navíc natrhla – lidově řečeno – zadek všem mužským autorům: je vůbec první osobností české akční fantasy, podle jejíž knihy se natáčí film. „Akční fantasy se podceňuje. Je v ní často mnohem víc hloubky než v takzvané vážné literatuře,“ říká. Když ji potkáte, máte pocit, že zažíváte na vlastní kůži dilataci času. Plyne s ní tak rychle, že není problém prošvihnout zavíračku i v nikoli levné restauraci. 

Když jsme domlouvali rozhovor, tak jsem v žertu řekl, že očekávám kostým nějaké hrdinky. Vy jste odpověděla, že na nic náročného nemáte čas, takže leda Amanda. Což je ale postava ze série Legie, která se převážnou část děje vyskytuje nahá. To jste vždycky takhle od rány? 

Většinou jo. A taky jsem líná. Takže přijít nahá by pro mě byla ta nejlepší varianta. Ale vážně: asi bych se nahá vyfotit nenechala. Doufám, že si to čtenáři Hospodářek nebudou brát osobně. 

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se

Baví vás číst názory chytrých lidí? Odebírejte newsletter Týden v komentářích, kde najdete výběr toho nejlepšího. Pečlivě ho pro vás každý týden sestavuje Jan Kubita a kromě jiných píší Petr Honzejk, Julie Hrstková, Martin Ehl a Luděk Vainert.