Arena Divadla bratří Formanů

FESTIVAL/CIRKUS/DIVADLO, Smíchovská náplavka Praha, do 1. července

Akrobatická show Rouge Nord  a soubor Cirque Pardi! s autojeřábem a mercedesem, cirkusové představení Low Cost Paradise, motocyklová stěna smrti (údajně poslední na světě), ale také jazzová operka O ztracené vodě, jak ji pro děti zrežíroval Matěj Forman. Je to teprve pár dní, kdy zaplněné šapitó v Holešovicích tleskalo naposledy jeho malovanému představení Kniha džunglí, a už jsou tu další formanovská dobrodružství včetně Aladina z Tisíce a jedné noci.

Metronome Prague 2023

FESTIVAL/HUDBA, Výstaviště Praha-Holešovice, do 24. června

Sedm scén, na kterých se střídá při 80 vystoupeních na 300 účinkujících, a to včetně těch nejznámějších: Jamiroquai, ZAZ, Moderat, Aurora, M83, Editors, Tove Lo, J.I.D, White Lies, Kelvyn Colt, Frosti, Jana Kirschner, Zrní, Midi Lidi, Supercrooo, PSH a další. Prostě prodloužený víkend ve znamení skvělé hudby a spousty další zábavy. Organizátoři připravili speciální únikové hry, spoustu dobrot a třeba také podcasty, které se natáčejí živě s publikem. 

03 Metronome Aurora 02 2 1 photos v2 x4
Norská zpěvačka Aurora
Foto: Archiv Metronome Prague 2023

57. MFF Karlovy Vary 2023

FESTIVAL/FILM, Karlovy Vary od 30. června do 8. července

Plakát KVIFF
Plakát MFF Karlovy Vary
Foto: KVIFF

Americká herečka a režisérka Robin Wrightová, kterou všichni dobře známe především ze seriálu Dům z karet (a jen málokdo přitom ví, že několik epizod také sama režírovala), se stane letos v Karlových Varech onou „třešničkou na dortu“. Než však při závěrečném ceremoniálu převezme Cenu prezidenta festivalu, odehraje se v karlovarských kinosálech ještě spousta úžasných filmových příběhů. Jsme teprve na startu festivalového léta, kde jinde jej začít než právě tady.

 

 

 

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.