Ostuda, hanebnost, katastrofa. Těmito slovy označovali své podmínky, především platové, vyučující českých vysokých škol humanitního zaměření, kteří poslední březnové úterý vyšli kvůli neutěšenému stavu své peněženky i rozpočtů zmíněných institucí demonstrovat do ulic. „Je to ponižující, když musíte protestovat kvůli svému platu v tak bohatém státě, jako je Česko. Člověk se přitom vlastně moc dobře necítí,“ říká v rozhovoru Aleš Prázný z katedry filosofie a religionistiky Univerzity Pardubice. Demonstranty podpořil vystoupením na shromáždění akademické obce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









