Ostuda, hanebnost, katastrofa. Těmito slovy označovali své podmínky, především platové, vyučující českých vysokých škol humanitního zaměření, kteří poslední březnové úterý vyšli kvůli neutěšenému stavu své peněženky i rozpočtů zmíněných institucí demonstrovat do ulic. „Je to ponižující, když musíte protestovat kvůli svému platu v tak bohatém státě, jako je Česko. Člověk se přitom vlastně moc dobře necítí,“ říká v rozhovoru Aleš Prázný z katedry filosofie a religionistiky Univerzity Pardubice. Demonstranty podpořil vystoupením na shromáždění akademické obce.

Zbývá vám ještě 95 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se