Se svým mužem žije v Lisabonu, nemálo času ale Žanna Němcovová tráví v Praze kvůli zdejším aktivitám fondu pojmenovaném po jejím otci, který byl zastřelen 27. února 2015. „Když bych měla shrnout, co je úkolem Fondu Borise Němcova, je to vzdělávání, svoboda informací a evropská budoucnost Ruska. Tuhle misi zformuloval můj otec,“ říká Němcovová.

Nedávno jste v Lisabonu představila svoji knihu Dcera svého otce. O čem je?

Ve skutečnosti vyšla už loni. Měla jsem ji prezentovat v Rusku, v Jelcinově centru v Nižním Novgorodu 26. února loňského roku. Pozvaných bylo několik stovek lidí, ale zrušila jsem to, protože dělat prezentaci knihy dva dny po začátku války mi přišlo nemožné. Knížka už je téměř vyprodaná, měla náklad 4000 kusů, což je v Rusku na non-fiction hodně. Ale křest jsem udělala až letos v Lisabonu v kavárně, která patří dceři Tamary Ejdelmanové, slavné ruské historičky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nahlédněte do zákulisí dění v Evropě a sledujte českou stopu v Bruselu. Odebírejte nejlepší newsletter v Česku věnovaný EU Ředitelé Evropy. Připravují ho pro vás každý týden Ondřej Houska a Kateřina Šafaříková.