Málokterý umělec bývá vystaven tak brutálním dezinterpretacím, jako petrkovský solitér Bohuslav Reynek. Nejednou je prezentován na samé hraně kýče a zploštěn do podoby jakéhosi průkopníka ezoterického mudrování v lůně zdánlivě nezkažené přírody. Nic nemůže být vzdálenější skutečnosti. Je osvěžující, pokud nynější výstava v humpolecké zóně pro umění 8smička neskrývá Reynkovy úzkosti, neklid ani jeho zájem o moderní umění doma i za hranicemi. Pokud Reynek, který žil vletech 1892 až 1971, ve svém venkovském domě zabraném státním statkem skončil jako samotář bez možnosti publikovat a vystavovat, nešlo primárně o jeho volbu. Byl to kout, který mu zbýval a do něhož byl dotlačen. Vždyť jako mladý umělec naopak vytrvale sloužil okruhu vizionáře a nakladatele Josefa Floriana ze Staré Říše na Vysočině, čile komunikoval se světem a překládal nejmodernější francouzskou a německou poezii.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 30 Kč
  • První 2 měsíce za 30 Kč měsíčně, poté za 159 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
Máte již předplatné?
Přihlásit se

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.