Na malém zatravněném dvoře se líně prochází několik slepic a posedává pár malých dětí. Od ruchu ulice je dělí velká kovová vrata. Nebýt všudypřítomného zápachu a poletujících much, bylo by to skoro příjemné místo. Jenže není. Jen pár metrů odsud začíná jedna z největších skládek v Africe – Dandora. Končí tu většina směsného odpadu z Nairobi, hlavního města Keni. Válí se tu vše od zbytků jídel, všemožných plastů, skla, papíru a kovů. Kontejnery a popelnice na tříděný odpad v Keni téměř neexistují. A k tomu je tu ještě spousta textilního odpadu přivezeného až z Evropy.

„Vítejte. Ukážu vám, co tady děláme. O svou bezpečnost se nemusíte obávat, ta je zajištěna,“ zdraví nás usměvavá čtyřiapadesátiletá Annan Mundia. Hovoří anglicky, stejně jako většina obyvatel této bývalé britské kolonie. Vedle svahilštiny je tu angličtina úřední jazyk.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.