Za rozhodnutím ukončit v pětašedesáti kariéru aktivního byznysmena stál podle Tomáše Březiny právě věk. Podle něj je totiž umění odejít včas a se ctí. „Dám vám příklad, nemyslím si, že je správné, aby Jaromír Jágr hrál v 50 letech hokej,“ popisuje Březina s tím, že ostatní hráči ho teď musí zdvořile objíždět, a když ho míjejí, nesmějí být tak rychlí. Kandidovat na prezidenta se Březina rozhodl proto, že by chtěl posunout společnost lepším směrem. „Jde o to, říkat si pravdu. To je základ, aby se celá společnost měla lépe. Podle mě je to páchání dobra,“ domnívá se.

HN: Změnil se vám teď život?

Prakticky ne. Žiju život staršího bílého muže, který se na sklonku života rozhodl páchat více dobra, než je obvyklé.

HN: Takže jste si ani nemusel kvůli kampani přeorganizovat čas?

Samozřejmě jsem část aktivit potlačil. Třeba rekonstrukci domu. Ale mám skvělé lidi, kteří to dělají i beze mě, takže se tam kouknu jen jednou za týden. Kampaň teprve začínáme rozjíždět, takže je méně viditelná. Víme, proč to tak děláme.

HN: Jaké máte na vaše rozhodnutí kandidovat na prezidenta reakce? A jste připraven na to, že pro některé lidi nebudete vážený podnikatel, ale ten, co chce být politik, a budou vám říkat ošklivé věci?

Upřímně, na to tedy připraven nejsem. A myslím, že bych si to ani nezasloužil, protože pro kandidaturu jsem se nerozhodl proto, abych se nějak osobně vyjímal, ale abych páchal to dobro.

HN: Co si pod pácháním dobra vlastně představujete?

Triviální věci. Mám to ve svém malém programu jako první odrážku a jmenuje se to pravdivost. Protože nejde o to, že každou babičku a kojence v této zemi pohladím a řeknu jim, že jsou nejkrásnější na světě, ale jde o to, říkat si pravdu. To je základ, aby se celá společnost měla lépe. Podle mě je to páchání dobra.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.