S Natalijou Versal jsme se potkaly v den, kdy krymská jednotka Tatarů společně s ukrajinskou armádou osvobodila její domovskou vesnici Motyžin ležící několik desítek kilometrů od Kyjeva. Když o tom hovoří, lehce se usmívá. Stále však s určitou nejistotou – neví, zda její dům válku nakonec přečká bez úhony. „Existuje tolik možností vývoje, že se všichni bojíme odhadovat, a mnozí, kteří jsou stále na okupovaných územích Ukrajiny, se dokonce bojí mluvit – nevědí, co s nimi bude,“ říká. Povídáme si spolu rusky, jazykem, který Natalija Versal až na výjimečné výrazy jako „armádní složky“ nebo „občanská společnost“ zvládá perfektně. Narodila se v Sovětském svazu a chodila do ruské školy. V emočně vypjatých situacích, když mluví například o motivaci ukrajinských vojáků či o hymně, ale automaticky přechází do ukrajinštiny, je to pro ni přirozenější.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.