Je jediným Čechem v divizi, která se v mnichovské automobilce BMW zabývá vývojem autonomního řízení a asistenčních systémů řidiče. „To, na čem teď pracujeme, bude vidět zhruba za šest let,“ říká Tomáš Kubic a předvídá, že samořiditelná auta se uplatní nejprve na dálnicích, kde je provoz nejpřehlednější. Následovat budou běžné silnice a teprve potom městský provoz, který je nejkomplikovanější.

Do zahraničí odešel Kubic ve dvaceti letech a už tam zůstal. Nejprve pracoval ve Velké Británii pro automobilku Mini. Dnes má v Německu na starosti koordinaci vývoje společné platformy pro samořiditelná auta mezi BMW a koncernem Stellantis, který sdružuje italsko‑americký Fiat Chrysler a francouzské PSA. „S Angličany jsem sice vycházel dobře, ale potvrdilo se mi, že se kulturně cítím mnohem blíž Němcům a vyhovuje mi jejich přístup k práci. Navíc v německé centrále je daleko víc kariérních příležitostí a profesních možností,“ vysvětluje Kubic, proč opustil Británii.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.