Ještě nedávno bylo v kanceláři bývalého německého kancléře Gerharda Schrödera v Berlíně pořádně živo. Dvě sekretářky trpělivě zvedaly telefony a domlouvaly rozhovory s médii i obchodní schůzky, vyřizovaly korespondenci a posílaly řidiče, kam bylo právě třeba. O všem důležitém rozhodoval Albrecht Funk, vedoucí kanceláře, kterou německý stát platí všem bývalým předsedům spolkové vlády.

Funk pro Schrödera pracoval už v době, kdy vykonával kancléřský úřad. Více než 20 let patřil k jeho nejloajálnějším spolupracovníkům, psal mu projevy, organizoval program, radil v klíčových otázkách. Až do minulého týdne, kdy on, obě sekretářky i řidič požádali o přeložení. Podle německých médií proto, že nesouhlasili se Schröderovým postojem k vpádu Ruska na Ukrajinu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.