Letní olympiáda v belgických Antverpách v roce 1920 se nepovedla. Svět se ještě nevzpamatoval z první světové války, her se nemohli účastnit sportovci z poražených zemí, tedy Němci, Rakušané nebo Bulhaři. „A Čechoslováci tam udělali příšernou ostudu,“ připomíná sportovní historik František Kolář z Fakulty tělesné výchovy a sportu UK. Hry v Antverpách jsou ale jen jednou z mnoha olympiád, které provázely potíže – ať už šlo o terorismus, bojkoty ze strany mnoha států, nacistickou propagandu nebo třeba mizivou účast sportovců, kteří nepřijeli kvůli špatné ekonomické situaci. K problematickým hrám se rozhodně přiřadí i zimní olympiáda v Pekingu, jež začíná tento pátek. Kvůli covidu, ale i stále tvrdšímu komunistickému režimu v Číně. „Bez problémů, jako oslava sportu, však proběhla jen menšina her,“ zdůrazňuje Kolář pro HN.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 90 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.