Po dlouhých dvou letech vzal Tomáš Berdych opět do ruky tenisovou raketu, na kterou už v garáži sedal prach. V londýnské koncertní síni Royal Albert Hall ho nyní na konci listopadu čekají veteránské Masters, kde potká i svého bývalého parťáka z Davis Cupu Radka Štěpánka. Po konci turnaje ale nejspíš rakety vrátí na původní místo. „Když teď jdu na kurt, je to vždy horší než dřív,“ říká finalista Wimbledonu a dřívější čtvrtý hráč světového žebříčku.

HN: Tento týden si zahrajete na veteránských Masters v Londýně. Přemlouval vás k tomu bývalý tenista Radek Štěpánek, který se akce také zúčastní?

Ne, Radek mě nepřemlouval. Letos na jaře jsem dostal nabídku s tím, že se turnaj odehraje v Royal Albert Hall. Právě informace o místu konání mi nejvíc utkvěla v hlavě a začalo mě to zajímat. Organizátoři tehdy zjišťovali, zda mám chuť se zúčastnit. Ale já od roku 2019, kdy jsem skončil kariéru, nedržel v ruce raketu. Tehdy jsem odpověděl, že pokud se pro účast rozhodnu, budu se nejprve chtít rozumně připravit. Nakonec jsem kývl. Na konci léta mě pak potkal Radek a ptal se, jestli už na Londýn trénuju. Odpověděl jsem mu, že ne, a on navrhl, abychom začali trénovat spolu. Až od něho jsem se tehdy dozvěděl, že v Londýně bude hrát taky. Nejdřív jsme zkoušeli, jestli by nás organizátoři nedali do stejného týmu, což by mohlo být zajímavé, zavzpomínali bychom na Davis Cup, ve kterém jsme spolu řadu let Česko reprezentovali. Nakonec ale každý z nás nastoupí za jiný tým. Poslední asi měsíc a půl tedy s Radkem chodím hrát. Jsme na stejné úrovni, takže je pro mě snazší po dvou letech bez tenisu znovu začínat. Je to lepší než hrát s mladými kluky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se