„Doteď stačilo, aby vám třeba kvůli nestálosti počasí poskočil obsah THC o desetinu procenta, a už jste mohli jít sedět. Spousta zemědělců se kvůli tomu do pěstování konopí ani nepouštěla. To se teď může změnit,“ říká Martin Sulán, který rostlinu v západočeské Sušici pěstuje i zpracovává už přes deset let.

Počínaje příštím rokem mohou zemědělci pěstovat konopí s obsahem takzvaného THC do jednoho procenta. Množství této psychoaktivní látky, která je základem marihuany, dosud nesmělo přesáhnout 0,3 procenta. Nově je také možné pěstovat libovolné odrůdy rostliny. Na první pohled nenápadná úprava pravidel znamená, že Česko bude mít spolu se Švýcarskem nejvstřícnější legislativu pro pěstitele konopí v Evropě. A může tak navázat na doby před druhou světovou válkou, kdy patřilo k jeho hlavním světovým producentům.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se