Ben Chestnut byl na konci 90. let čerstvě po vysoké škole a podobně jako celou Ameriku i jeho zachvátila internetová horečka. Sice žil v Atlantě, tedy tisíce kilometrů od technologických center v Silicon Valley, Seattlu, Bostonu či New Yorku, ale stejně chtěl být u toho. Naučil se dělat webové stránky a nakonec získal práci jako manažer nového start-upu Mp3radio.com. První člověk, kterého k sobě najal, byl podvodníček – Dan Kurzius se živil jako DJ a skateboardista, o kódování nic nevěděl, přesto získal místo vývojáře, protože u pohovoru Chestnutovi tvrdil, že má programovací jazyk HTML v malíčku. Lidsky si ovšem sedli, Kurzius se základy naučil po večerech, a když investoři z mediální skupiny Cox Interactive projekt po pár měsících zavřeli, oba nadšenci zůstali v kontaktu.

Pak rozjeli malou marketingovou agenturu. Vyráběli hlavně webové stránky, dařilo se jim slušně, ovšem žádná spanilá jízda to nebyla. V roce 2005, po čtyřech letech existence, si Chestnut uvědomil, že jejich firma Rocket Science Group až na jednu výjimku stagnuje. Tou výjimkou byla služba automatického rozesílání e-mailů pro malé podnikatele. Pojmenovali ji podle postavičky z jejich elektronických pohlednic MailChimp.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.