Centrála Twitteru na sanfranciské hlavní třídě Market Street je přesně taková, jak velí architektonický bonton Silicon Valley – hodně barev, každý kout v jiném stylu, vybavené kuchyňky a nadité výdejní automaty, pestrost na každém rohu. Interiéry budov, kde se usídlily další populární aplikace Snapchat, LinkedIn, TikTok, TripAdvisor nebo Spotify, si s nimi v hravosti a rozjuchanosti nezadají. Pražské ústředí společnosti Httpool ve Velflíkově ulici u komplexu ČVUT je pravým opakem: sem tam nějaký plakát, jinak povětšinou bílé zdi uspořádané jako v bytě, nic luxusního ani hipsterského. Přesto toho mají tyto kanceláře se zmíněnými sociálními sítěmi společného víc než dost – Httpool supluje jejich zastoupení na českém trhu, takže když chce nějaká firma rozjet třeba na Twitteru pořádnou kampaň, musí zavítat právě sem.

„Na trhu je znát velká dynamika. Hodně k tomu samozřejmě přispěl covid a přesun do digitálního světa, ale práce přibývalo už předtím,“ říká Filip Kec, který do české a slovenské pobočky Httpool přišel v roce 2018. Za úkol tehdy měl pořádně nastartovat marketingové kampaně na profesní síti LinkedIn, po roce dostal na starost celou filiálku původně slovinské agentury. Ta dnes působí na 70 trzích světa a je součástí nadnárodní mediální skupiny Aleph, kterou investoři nedávno ocenili na dvě miliardy dolarů.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.